You are currently viewing Jak nabić przelotki do zasłon?

Jak nabić przelotki do zasłon?

Zasłony to estetyczny i atrakcyjny dodatek aranżacyjny wnętrz. Obręcze są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż żabki. Dzisiaj podpowiadamy, jak nabić przelotki do zasłon.

Jak nabić przelotki do zasłon? Jak je zamontować?

Podstawową zasadą montażu przelotek do zasłon jest przygotowanie otworów. Muszą być one odpowiedniej wielkości. W tym celu należy zrobić zakładkę o szerokości większej od średnicy przelotki. Estetycznym zabiegiem jest symetryczne oddalenie przelotki od brzegów zakładki.

Kolejnym krokiem jest zaznaczenie punktów. Są to punkty będące środkiem koła na planowane otwory. W zależności od preferencji powinny być one oddalone od siebie o ok. 10-15 cm. Im rzadziej będą otwory, tym będzie więcej zakładek.

Następnie należy odrysować koła, posiłkując się przyłożoną przelotką do materiału. Koło należy odrysować po wewnętrznej stronie. Jeżeli odrysujemy je po zewnętrznej stronie, będą za duże. Taki błąd może uniemożliwić prawidłowy montaż przelotek. Nie złapią one odpowiednio tkaniny.

Rodzaje przelotek do zasłon i firan

Przelotki różnią się między sobą materiałem, z którego mogą zostać wykonane. Zazwyczaj jest to plastik lub metal. Ponadto przelotki mogą mieć różny kolor. Dzięki temu można je bez trudu dopasować do barwy tkaniny. Wybierając przelotki, należy uwzględnić spójność wszystkich elementów. Mowa tu nie tylko o przelotkach i zasłonach, ale również karniszu.

Masz pytanie? Zapraszamy do kontaktu bezpośredniego lub za pomocą formularza na stronie.